Провідники правди і добра

Провідники правди і добра

Раїса Богатирьова з нагоди професійного свята зібрала в Києві представників провідних регіональних видань України та керівників прес-служб обласних управлінь охорони здоров’я, аби подякувати за плідну співпрацю і вкотре засвідчити готовність до відкритого спілкування. Серед запрошених була також «Волинська газета». Тому про все – із перших уст.

Перед зустріччю журналістів чекав приємний сюрприз: невеличка мандрівка центральними вулицями столиці. Тож ми мали змогу споглядати архітектурні пам’ятки та сучасні споруди, милуватися навколишніми краєвидами. Проте найголовніше було попереду – екскурсія однією з найбільших православних святинь, що належить до світової спадщини ЮНЕСКО, – Києво-Печерською лаврою. Тут завжди велелюдно: сюди з’їжджаються паломники не тільки з усіх куточків нашої держави, а й із закордону. Гідом став диякон Георгій. Разом ми побували в усіх церквах лаври, спускалися в Ближні і Дальні печери, щоб прихилитися до мощів і попрохати благословення святих отців, серед котрих, образно кажучи, – і перший «журналіст», «колега по перу» Нестор-літописець.
На завершення екскурсії з вітальним словом до медійників звернувся заступник голови Синодального відділу з питань охорони здоров’я і пастирської опіки медичних закладів протоієрей Геннадій Батенко, який наголосив, що головне завдання журналіста, як і священнослужителя, – сприяти відродженню духовності, нести слово правди. Отець Геннадій вручив кожному подарунок на згадку – ікону святих угодників лаври, Печерський патерик та диск про життя Климента, єпископа Римського, учня апостола Петра.
Духовно піднесені, ми рушили до Клубу Кабміну, де відбулася зустріч із Раїсою Богатирьовою. Вітаючи усіх зі святом, Раїса Василівна відзначила, що праця журналіста – «шалено важлива, відповідальна та необхідна» для кожного громадянина, бо спонукає замислитися над тим, що відбувається навколо і робити свої висновки. Це відповідно змушує представників мас-медіа оперативно реагувати на всі події. Тому, додала керівник міністерства, очолюване нею відомство розраховує на професійний, об’єктивний та зважений підхід засобів масової інформації до висвітлення діяльності українських медиків, їхніх здобутків і прагнень. Адже сьогодні, як ніколи, зазначила Раїса Богатирьова, «необхідно максимально ефективне донесення до медичної спільноти і громадян країни суті перетворень, що відбуваються у сфері охорони здоров'я».
– Бо наша позиція, наші устремління йдуть саме через ваше відточене слово, гостроту пера, вашу душу, – зазначила міністр охорони здоров’я. – Ми готові до розмови, спілкування, гострих дискусій, незручних питань.
Високопосадовець побажала «українським провідникам правди і добра» наснаги, креативу, поваги від опонентів, не зупинятися на своїх досягненнях, гідно служити професії, рухатися вперед, реалізовуючи ідеї, мати можливість їх здійснити.
А яка зустріч без спілкування? Тож представники регіональних видань мали змогу почути відверті відповіді на питання, котрі пов’язані з впровадженням медичної реформи та найбільше хвилюють громадськість. Серед них – проблеми розбудови первинної медико-санітарної допомоги, підготовка сімейних лікарів, реформа екстреної медичної допомоги, підвищення соціального статусу медичних працівників тощо. 
– Реформа – це відповідь на кризу в медичній галузі. Перетворення були вкрай необхідні, – зазначила Раїса Богатирьова. – Сприятливих економічних, фінансових, психологічних умов ми б ніколи не дочекалися. А чекати – значить ніколи не почати. Вважаю, реформа була зроблена правильно. 
Звичайно, не все відбувається так гладко: проблем вистачає. Але є перші позитивні результати, серед котрих – зниження показників дитячої і материнської смертності, відкриття перинатальних центрів різних рівнів. Наприклад – у Харкові, де використовують надсучасні технології, потужне обладнання. Усі карети швидкої допомоги оснащено необхідним устаткуванням і забезпечено медикаментами. До того ж, у 2013 р. із Держбюджету виділено кошти на придбання 1000 спецавтомобілів, які розподілять по всіх регіонах України, а з 1 листопада піднімають зарплату медикам, котрі працюють у системі швидкої допомоги. Ноу-хау, яке вже запровадили на Вінниччині, – застосування санітарної авіації для важкодоступної місцевості. Керівник міністерства висловила сподівання, що цей передовий досвід зможуть використати ті регіони, де найбільші проблеми з дорогами. Бо саме автошляхи, облаштування яких не в компетенції міністерства охорони здоров’я, – справжня ахіллесова п’ята. Але зрушення є: кошти на ремонти доріг виділяються.
Зачепили медійники і питання хабарництва, боротьби з корупцією у сфері медицини. Сумно констатувати, сказала міністр, але це нині системне явище, з яким треба «боротися засобами публічності». Тільки моральне несприйняття, моральне покарання (наприклад, заборона обіймати високі посади) допоможе подолати цей ганебний факт.
– Незважаючи на всі проблеми, ми не опустили руки. Ми відкриті для партнерства. Тому Європа підтримує Україну, – зазначила Раїса Богатирьова.
На завершення журналісти подякували за теплий прийом і організовану на такому рівні зустріч. Додому поверталися сповнені приємних вражень і від побаченого, і від почутого.
Наталія ГЛАВНІЧЕК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 8.8%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (21) - 61.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (6) - 17.6%
Мене це не стосується. (2) - 5.9%